Ut(fordring) i Friluft! – Bitteliten

Kalenderen forteller oss at det er søndag 11.mai, hvilket ikke bare er wnsbetydende med at 17.mai er rett rundt svingen, men at det også er på høy tid å ta fatt pä ukens utfordring.

Og oppgaveordet denne gang er:.. 

BITTE LITE.

 

Klikk her for siste utfordringsbidrag

Blant veldig mye annet, fikk Albert Einstein vitenskapelig bevist at alt er relativt. I denne konteksten kommer dette til uttrykk i form av at selv om humlen er en storvokst tjukkas til insekt å være, er den jo bitte liten i forhold til oss.

Tilsvarende er jo denne frøkna stor i forhold til humlen over, men like fullt er hun, med sine 8-9 kg bitte liten i forhold til de største hunderasene, som overgår min vekt med ‘flying colors’.

Selv en, fra menneskelig perspektiv, bitte liten vanndråpe er for en gigant å regne sett i forhold til mye annet, bla.a de vannmolekylene den består av.

6 kommentarer

      1. Ja, hvorvidt noe er å betegne for stort eller lite avhenger jo både av øyet som ser og hva det er satt i forhold til. Om vi drar det helt ut, er jo galaksen, med sine 3-400 milliarder stjerner bittelìten i forhold til det universet den befinner seg i, så.. *hehe*

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg